Brněnský orloj dostal koule. Pokorný představil plán, jak Fakt Brno změní město.

Brněnský orloj dostal koule. Pokorný představil plán, jak Fakt Brno změní město.

Program, co má koule! Pod tímto názvem David Pokorný (Fakt Brno) s kandidáty ve středu 24. 8. na náměstí Svobody představili volební program. Symbolicky pak připevnili koule k brněnskému orloji.

„Náš program má koule. Nebojíme se se změn. Nesnažíme se objevit Ameriku, spousta zajímavých nápadů už se osvědčila v západních městech. My je chceme dostat do Brna. Pro každou gesci máme odborníka, který se jí dlouhodobě věnuje a dokáže ji posunout. Stavíme na faktech a ověřené praxi,” zahájil akci Pokorný.

Jeď na čemkoliv! Bav se! Saď zeleň! Nebuď blbej! Hlavní hesla, která provází celou kampaň. Mezi plány brněnského hnutí patří dostavba dalších částí Technologického parku, výsadba přes 1000 stromů v centru, výstavba cyklostezek, budování parkovacích míst P+R, využití šedé vody v městských budovách i otevření sdílených ateliérů pro umělce. Celá programové brožura je dostupná i na webu.

„Jsme jediná čistě lokální kandidátka. Celorepubliková politika není nic pro nás, nehodláme jezdit schůzovat do Prahy. Veškerou aktivitu směřujeme komunálním tématům, která jsou nám nejblíže,” řekl Pokorný.

Brněnské hnutí Fakt Brno kandiduje v letošních volbách poprvé. Celoměstským lídrem je zastupitel a fyzik David Pokorný. Kandidátku na městskou část Brno-střed vede herec a producent Tomáš Žilinský.

Předchozí Hvězdář Dušek podal kandidaturu do senátu s podporou Fakt Brno

Napište komentář

Sledujte nás

Merhautova 836/64,

Zábrdovice, 613 00 Brno

Budeme ti říkat, co je nového.

Slibujeme, že jen to důležité.

Copyright © Fakt Brno 2022