Těší mě, David

Proč politika?

Veřejnému dění se věnuji už skoro deset let, z toho poslední čtyři roky jako zastupitel města. Nechtěl jsem jenom sedět a nadávat, ale naopak věci aktivně posouvat. Inspirací mi jsou zkušenosti ze zahraničí, například z Vídně, kde jsem půl roku dělal vědu.

Můj život a věda!

Kromě politiky se věnuji i fyzice a pedagogice. Vystudoval jsem na stojárně fyzikální inženýrství a nanotechnologie a teď si tu dodělávám doktorát. Pracuju na elektronové emisi gallium nitridových krystalů. Moc rád taky učím, a to na vysoké i na střední. Právě proto jsem si na pajdáku doplnil pedagogické minimum.

Volný čas? Nemám.

Minimálně ne při volební kampani. Ale jinak hodně rád vařím a jím, proto musím hodně chodit do fitka. Přes léto si taky rád zajdu na nějakou streetovou akci. A s Markem natáčíme každý týden podcast Homo Politicus, kde se snažíme ukázat, o čem ta politika vlastně je.

Proč zrovna
Fakt Brno?

Chceme věci dělat jinak. Naší největší prioritou je vzdělání, podpora využití moderních technologií, důraz na prostředí, ve kterém žijeme a atmosféru města, kterou chceme rozvíjet. To jsou oblasti, na kterých budeme přednostně pracovat.
Jako lokální hnutí dáme veškerou energii našemu městu. Nechceme jezdit do Prahy na stranické schůze. Ceníme si kontaktu s voliči, který v komunální politice je a zpětné vazby, kterou dostáváme.

Máme zkušenosti

Na našich kandidátkách najdete odborníky, kteří se dlouhodobě věnují svým gescím a ví, co je potřeba změnit. Jsou pro nás důležitá fakta a ověřená praxe. Chceme Brno posunout hlavně v oblastech vzdělávání, životního prostředí, dopravy a kultury.

Otestováno v zahraničí

Pro naši generaci je cestování po světě a sbírání zkušeností běžnou praxí. Rádi hledáme inspiraci v zahraničí a přinášíme ji do našeho města. Společnost se mění a my nechceme, aby Brno zamrzlo ve 20. století.

Protože milujeme Brno

Brno si zkrátka musíte zamilovat. Je to město s jedinečnou atmosférou, krásnou architekturou a nekonečným množstvím příležitostí. Chceme tu strávit celý život, a proto nám záleží, jaké věci se kolem nás dějí a kam se město posouvá.

Buď v obraze

Dáme ti vědět o všech novinkách. Vždy jen to důležité.

Merhautova 836/64,

Zábrdovice, 613 00 Brno

Budeme ti říkat, co je nového.

Slibujeme, že jen to důležité.

Copyright © Fakt Brno 2022