Představení kandidátů do voleb

Představení kandidátů do voleb

Vědci, herci i vrchní zahrádkář – Fakt Brno představilo kandidátku do voleb

Nové brněnské uskupení Fakt Brno představilo čelní kandidáty do komunálních voleb, které prezident republiky vyhlásil na 23. a 24. září. Hnutí bude kandidovat samostatně a postaví kandidáty do voleb zastupitelstva města Brna a městské části Brno-střed. Lídrem do velkého zastupitelstva bude fyzik David Pokorný, kterého doplní další nezávislé osobnosti.

“Chceme věci dělat jinak. Díky svobodě můžeme cestovat a poznávat svět, tak proč nové trendy a technologie nepřivést do Brna. Naší největší prioritou je rozhodně vzdělání. Město zřizuje školy, má velké slovo ve spolupráci s univerzitami a poklad ve formě Technologického parku. To jsou oblasti, na kterých budeme přednostně pracovat,” uvedl Pokorný. Dvojkou kandidátky je Marek Šoška, který zodpovídá za vnější vztahy vzdělávací organizace VIM. Ze třetího místa kandiduje Nina Hájková, která pracuje v aquaponické společnosti. Podnikatel Oldřich Peprla, který je spolumajitelem poboček řetězce Subway, bude kandidovat ze čtvrté pozice. První pětici poté uzavírá Lenka Bartolšicová, kterou veřejnost může znát z brněnského divadla a studenti pak z pedagogické činnosti na JAMU.

Vyjma velkého zastupitelstva bude Fakt Brno usilovat o zisk zastupitelských křesel také v největší brněnské městské části Brno-střed. Jedničkou kandidátky je brněnský herec Tomáš Žilinský, kterého může veřejnost znát např. z angažmá v divadle Husa na provázku, nebo ze seriálu Hraj něco! na platformě Stream. Dvojkou pak absolvent oboru městského inženýrství Jan Tichý, který vyučuje na brněnském VUT a pracuje v rámci skupiny pro bezbariérové město. 

“Střed je srdcem celého Brna a bez vzájemné koordinace s magistrátem není možné naše projekty dotáhnout do konce. Zároveň zde žije nejvíce obyvatel, kterým chceme zlepšit jejich okolí k životu. Osobně mi chybí v centru více stromů, ale i cyklostezky a stojany na kola. Naopak mi vadí šílené množství aut, které drancuje historické centrum. To musíme změnit,” uvedl Žilinský.

Mimo vzdělávání chtějí kandidáti Fakt Brno dbát na témata životního prostředí či kulturu. Celý program představí veřejnosti v měsíci červnu. “Důraz na školství a spolupráci s univerzitami, další rozvoj a výstavba obytné čtvrti v rámci Technologického parku i audit volných místo pro výsadbu stromů a podpora cyklistiky. To jsou vektory, které definují náš směr. Každý, komu se naše nápady a myšlenky líbí se může zapojit,” dodal Pokorný s tím, že dveře jsou otevřené a každý Brňan se může do zvelebování města zapojit.

Fakt Brno slibuje osobitou kampaň, na kterou má vyčleněno 1,5 milionů korun. Finanční prostředky hnutí shromáždilo především od svých členů a drobných dárců z řad příznivců. Hnutí vzniklo v loňském roce právě kolem zastupitele Davida Pokorného, který jej založil na základě 2127 podpisů Brňáků. O hlasy voličů se budou v podzimních volbách ucházet poprvé.

Naši kandidáti do voleb

Zastupitelstvo města Brna

 1. Ing. David Pokorný – zastupitel a fyzik
 2. Bc. Marek Šoška – manažer vzdělávací organizace
 3. Bc. Nina Hájková – marketingová specialistka
 4. Ing. Oldřich Peprla – podnikatel a ekonom
 5. MgA. Lenka Bartolšicová – herečka a vysokoškolská pedagožka
 6. Miloslav Klimek – předseda SZO zahrádkářů a ekolog
 7. MgA. Tomáš Žilinský – herec
 8. Mgr. Emanuela Pintová – odborný rada monitoringu, analýz a metodiky
 9. Ing. Petr Dvořák, Ph.D. – fyzik a pedagog
 10. Mgr. Denisa Zlámalová – bioložka

Zastupitelstvo MČ Brno-střed

 1. MgA. Tomáš Žilinský – herec
 2. Ing. Jan Tichý – urbanista a pedagog
 3. Bc. Martin Hájek – referent veřejných zakázek
 4. Miloslav Klimek – předseda SZO zahrádkářů a ekolog
 5. Bc. Iveta Sebastiâová Paulová, právní specialista
Předchozí Vzniklo nové brněnské hnutí Fakt Brno

Sledujte nás

FB_logo_bila

Merhautova 836/64,

Zábrdovice, 613 00 Brno

Budeme ti říkat, co je nového.

Slibujeme, že jen to důležité.

Copyright © Fakt Brno 2022