Divadla i architektura

Herec a producent. Vystudoval konzervatoř a poté byl profesorkou Nikou Brettschneiderovou přijat na JAMU, kterou úspěšně dokončil. Veřejnost ho může znát např. z představení Don Quijote, Vitka či Dynastie v Divadle Husa na Provázku. V loňském roce účinkoval též v internetovém seriálu Hraj něco!

Kultura nejsou jenom divadla, ale také hudební produkce či jiné veřejné akce. Chceme, aby město aktivně pomáhalo s jejich pořádáním. Divadla si také zaslouží pozornost. Jejich financování je dlouhodobě problematické, a proto chceme navázat spolupráci s primárním sektorem, aby nedocházelo k dalšímu zatěžování městského rozpočtu. Kulturu vnímáme i ve veřejném prostoru. Brno se pyšní sochami i krásnou architekturou. Navážeme na finanční podporu opravy "nepamátek", tedy budov s historickou hodnotou, které nedosáhnou na jiné státní příspěvky. Zaměříme se také na zkulturnění centra a vizuálního smogu v něm.

Brno se pyšní svou jedinečnou atmosférou. Budeme pracovat na tom, aby podnikatelé měli příjemné prostředí pro svoji práci a dál u nás mohly růst věhlasné podniky. Chceme také, aby Brno a jižní Morava zůstaly jednička v konferenčním turismu. Za současného stavu není prakticky možné přitáhnout světové veletrhy bez účasti města (např. kvůli dopravě). Moravia Convention Bureau je pod CCRJM možností, jak využít současně kapacit organizace a využít prostředky Jihomoravského kraje. Projekt má potenciál zvýšit příjem města i pomoci místním podnikatelům. To nám dává smysl!

Co plánujeme v oblasti kultury a cestovního ruchu dál? To prozradíme při představení kompletního programu. Zatím se můžete pobavit nad tématickým podcastem.

Podcasty na toto téma: