Hnutí Fakt Brno představilo kampaň, kterou Brno ještě nevidělo

Hnutí Fakt Brno představilo kampaň, kterou Brno ještě nevidělo

Konzervy s nápisem Nekonzervuj Brno, které se objevily v brněnských ulicích? To je počin volebního hnutí s názvem Fakt Brno, které chce upozornit na to, že je radnice léta zakonzervovaná. V zastupitelstvu by podle nich měly být slyšet i mladé a liberální postoje.

Lídrem kandidátky a kandidátem na primátora Brna se stal věděc David Pokorný, který představil plán pro budoucnost Brna a zahájil netradiční kampaň. Nebuď blbej! Jeď na čemkoliv! Saď zeleň! Bav se! To jsou slogany, které prezentují hlavní programové okruhy hnutí. „Chceme přispět k tomu, aby bylo Brno městem, které se inspiruje povedenými nápady v západních městech. Staří politici bohužel jedou ve starých kolejích. Musí být slyšet i nové názory,“ zahájil tiskovou konferenci David Pokorný. Provokativní hesla doprovází i svébytný vizuální styl, kterému vévodí růžový sprej. 

„Chceme vysázet ve městě přes 1000 stromů, udržet zahrádkářské osady, podpořit výrobu nezávislé elektrické energie a zajistit moderní vzdělávací metody pro další generace. Počítáme s dostavbou dalších budov Technologického parku. Nabídnou na dalších 150 tisících metrech čtverečních tisíce nových pracovních míst pro šikovné lidi. Brno bude městem plným příležitostí, technologickým centrem střední Evropy,“ řekl lídr kandidátky Pokorný. 

Hnutí se svým názvem Fakt Brno odkazuje na to, že je třeba stavět na faktech namísto slibů. Kromě celobrněnské kandidátky postavilo také kandidátní listinu v městské části Brno-střed, kterou vede herec a producent Tomáš Žilinský. „Čekejte nečekané,“ sdělila k dalším krokům v kampani dvojka kandidátky na magistrát města Brna, Marek Šoška.

Lídr David Pokorný a jeho partner Marek Šoška, který kandiduje do zastupitelstva z druhého místa.
Lídr David Pokorný při zahájení kampaně „Nekonzervuj Brno“.

Herec a producent Tomáš Žilinský, který je lídrem na Brno-střed.
Konzervy s nápisem „Nekonzervuj Brno“ ukazují na zkostnatělou radnici.
Stovky konzerv byly rozneseny po celém městě.
Kandidáti hnutí
Předchozí Zohavené brněnské historické budovy

Napište komentář

Sledujte nás

FB_logo_bila

Merhautova 836/64,

Zábrdovice, 613 00 Brno

Budeme ti říkat, co je nového.

Slibujeme, že jen to důležité.

Copyright © Fakt Brno 2022