Inspirovat se Paříží, Vídní nebo Kodaní? Fakt Brno přivezlo nápady kontejnerem.

Inspirovat se Paříží, Vídní nebo Kodaní? Fakt Brno přivezlo nápady kontejnerem.

Místo, kde se během září budou potkávat kandidáti do brněnského zastupitelstva s Brňany, slavnostně otevřelo hnutí Fakt Brno. Má netradiční podobu. Jde o dvoutunový kontejner na Jakubské ulici nedaleko náměstí Svobody. „Kontejnery se používají na převoz velkého množství věcí a my jsme ze zahraničí potřebovali dovést celý kontejner inspirace. Jsme generace otevřených hranic. Cestujeme, sledujeme nápady a vychytávky jiných měst. Nesnažíme se objevit Ameriku, ale realizovat u nás to, co funguje v zahraničí,” vysvětlil zastupitel a fyzik David Pokorný, který je lídrem kandidátky. 

Otevření provázela výstava prezentací zajímavých nápadů. Mezi nimi byly například bílé chodníky z Los Angeles, které snižují teplotu proti tmavým, vyvýšené zahrádkářské záhonky pro tělesně postižené z Badenu nebo vlaky jako ulehčení MHD z Berlína. Mezi inspirací nechyběla ani řada cyklistických opatření, protože Fakt Brno podporuje vznik alternativních způsobů dopravy. To dokresluje i dominantní heslo na kontejneru – jeď na čemkoliv. „Na skateboardu, koni, autobusem nebo pěšky. Ať si každý zvolí svůj způsob dopravy. V Torontu fungují bezproblémově cykloobousměrky, Kodaň dokáže kvalitně řešit náhradní trasy při rekonstrukcích, Vídeň má skvělou síť cyklostezek. Brno dosáhne stejných výsledků. Chceme zdravý mix způsobů dopravy,” vysvětlil Pokorný. Nápady může zasílat i veřejnost. Stačí, když přidá fotografii s inspirativním nápadem na kteroukoli sociální síť a označí profil Fakt Brno. Ty nejlepší pak budou zpracované na webu s plánem, kde a jak je realizovat.

Kandidáti Fakt Brno budou u kontaktního kontejneru každý všední den od 8:00 do 19:00 hod. Zároveň objedou všechny brněnské městské části.

Předchozí Brněnský orloj dostal koule. Pokorný představil plán, jak Fakt Brno změní město.

Napište komentář

Sledujte nás

Merhautova 836/64,

Zábrdovice, 613 00 Brno

Budeme ti říkat, co je nového.

Slibujeme, že jen to důležité.

Copyright © Fakt Brno 2022