Hvězdář Dušek podal kandidaturu do senátu s podporou Fakt Brno

Hvězdář Dušek podal kandidaturu do senátu s podporou Fakt Brno

Jiří Dušek se stal v brněnském obvodu Brno-město senátorem poprvé v roce 2016 a nyní bude svou funkci obhajovat. Na jeho nominaci se shodla široká koalice složená z ODS, Sociálních demokratů a lokálních subjektů Fakt Brno a Vaši starostové.

Přestože jednolité strany a hnutí budou vzájemně soupeřit o hlasy voličů v brněnských komunálních volbách, tak na nominaci Duška se dokázaly dohodnout. ODS, ČSSD a Fakt Brno rovněž přispívají na náklady spojené s volební kampaní. Oficiálně byla kandidatura podána ve čtvrtek 14. července na příslušném úřadě.

„Již šest let v Senátu ukazuji nadání a znalosti Brňanů, kteří naši zemi vystřelují až ke hvězdám. Program, který prosazuji, je přitom nad Slunce jasný. Podporovat vzdělanost, popularizaci vědy i techniky, přitahovat k nim všechny generace a hlavně – v debatě o energetické a technologické bezpečnosti hrát na straně českého státu a připomínat, že si můžeme odhlasovat cokoli, ale pravdu nakonec bude mít příroda a její zákony. I nadále chci přinášet rozum do Senátu,” uvedl Jiří Dušek.

Při podání kandidátní listiny doprovázel Duška lídr hnutí Fakt Brno – David Pokorný. „Odvádí pro Brno výbornou práci ve hvězdárně i Senátu. Shodneme se na podpoře vědy a koncepci vzdělávání. My fyzici si musíme rozumět. Jako lokální hnutí podporujeme Brňáka se zájmem o své město, a to nám dává smysl. Navíc jsme se dohodli, že podpoří případný návrh zákona o městě Brně, který by zrcadlil právní úpravu o hlavním městě Praze,” uvedl k nominaci Pokorný.

Duška zná veřejnost především coby ředitele brněnské hvězdárny, kde dlouhodobě popularizuje vědu a vesmír. Neodmyslitelně k těmto aktivitám patří nafukovací modely různých planet, které navštěvují tisíce lidí na Kraví hoře. V Senátu zastává pozici místopředsedy Výboru pro záležitosti Evropské unie, který dohlíží na činnost vlády při agendě EU a při hlasování v Radě EU.

Předchozí Hnutí Fakt Brno představilo kampaň, kterou Brno ještě nevidělo

Napište komentář

Sledujte nás

FB_logo_bila

Merhautova 836/64,

Zábrdovice, 613 00 Brno

Budeme ti říkat, co je nového.

Slibujeme, že jen to důležité.

Copyright © Fakt Brno 2022